Forum ::: OSIEDLE W.A.MOZARTA ::: Strona Główna

REJESTRACJA na Forum. Nowe zasady !

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ::: OSIEDLE W.A.MOZARTA ::: Strona Główna -> * INFORMACJE DLA WŁAŚCICIELI I MIESZKAŃCÓW Z OSIEDLA MOZARTA. ** ZASADY REJESTRACJI.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
3naz6
AdminDołączył: 31 Sie 2006
Posty: 586
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Skąd: ***WIRGIL*** (3etap)
Płeć:

PostWysłany: Śro 9:44, 16 Wrz 2009    Temat postu: REJESTRACJA na Forum. Nowe zasady !

[link widoczny dla zalogowanych] jest przeznaczone dla wszystkich Właścicieli lokali na OWAM , zostało założone i jest prowadzone przez Właścicieli w celu ułatwienia komunikacji we wspólnocie mieszkaniowej, co nie wyklucza istnienia zasad dostępu do konkretnych jego części.

Oprócz włascicieli do wybranych funkcji FOWAM mogą uzyskać dostęp Mieszkańcy OWAM nie będący właścicielami.

Dla przedstawicieli firm pracujących dla WM przeznaczona jest specjalna część forum (Część nieanonimowa).

Natomiast Sąsiedzi OWAM i przedstawiciele instytucji i organizacji (niekomercyjnych) mają możliwość uzyskania dostępu i korzystania z częsci publicznej na zasadach opisanych w kazdym podforum.UDOSTĘPNIENIE FORUM I SPOSÓB REJESTRACJI

I. Dla Samodzielnych Właścicieli

1. Samodzielni Właściciele (czyli gdy tylko jedna osoba jest właścicielem lokalu/lokali) mogą rejestrować się od momentu otrzymania tzw. "kodu rejestracyjnego" od Administracji OWAM. Kod rejestracyjny należy wykorzystać jako nazwą użytkownika (inaczej nick i login), którą należy wpisać przy rejestracji . Proszę więc nie wpisywać Kodu rejestracyjnego jako hasła!.

Oprócz "Kodu rejestracyjnego" (który ma być nazwą użytkownika) rejestrujący powinien wpisać wymyślone przez siebie hasło dostępu .
* Uczulam mniej doświadczonych internautów na sposób tworzenia przez nich haseł. W praktyce hasło pocztowe czy forumowe jest bezpieczne, jeśli zawiera co najmniej 8 znaków, wśród których znajdują się zarówno małe i duże litery oraz cyfry i znaki specjalne. Jednocześnie należy zwrócić szczególną uwagę aby nie były to proste skojarzenia jak np. imię i data urodzenia np. Ala301279.

2. Następnym krokiem jest prawidłowe wpisanie swojego adresu e-mail. Na podaną skrzynkę mailową zostanie przesłane potwierdzenie rejestracji a następnie specjalny e mail aktywacyjny umożliwiający pierwsze logowanie na Forum. UWAGA - osoby, które kiedykolwiek już próbowały się rejestrować na forum mogą mieć problem z adresem e-mail (jeśli był już używany do rejestracji) więc należy albo użyć innego adresu i na nim ustawić przekierowanie poczty na adres na co dzień używany albo napisać do admina forum o problemach z adresem, wtedy umożliwię ponowne wpisanie go.

3. Kolejną czynnością przy rejestracji jest prawidłowe odczytanie i przepisanie kodu z obrazka (uwaga - kody są bardzo skomplikowane więc odczyt i wpisanie trzeba robić starannie, gorzej widzące osoby obowiązkowo w okularach, pomocna jest tez lupa, przy błędach proszę cierpliwie powtarzać).

4. Przy rejestrowaniu na Forum w formularzu rejestracyjnym oprócz wymaganych "Informacji Rejestracji" można wypełnić rubryki "Informacji Profilu" a w nich:
1) "Skąd:" - tu można wpisać nazwę miejscowości, w której się ostatnio mieszkało lub nadal mieszka i numer etapu/ nr budynku), w którym rejestrujący jest właścicielem lokalu,
W pozycji tej też można umieścić swoje imię lub pseudonim pod którym chcemy być identyfikowani na forum (jeżeli nie wystarcza nam kod) np. **Leon** z Leonowa,1 etap/bl.20
2) "Zawód:" (ale nie stanowisko służbowe)
3) "Zainteresowania:"
*Wpisanie tych informacji od momentu wprowadzenia kodów jest dobrowolne, ale mile widziane. Nie ma potrzeby podawania swojego imienia ani nazwiska, numeru mieszkania ani nazwy firmy, w której się pracuje.
Do swojego profilu każdy użytkownik może dołączyć emblemat (avatar).


5. Po wypełnieniu formularza należy czekać na jego weryfikację . Jeśli rejestracja była prawidłowa i zgodna z ww wymogami zostanie zaakceptowana do 7 dni ( w sezonie wakacyjnym od 1.07. do 30.09 może to być do 14 dni) a na skrzynkę mailową rejestrującego zostanie wysłany automatyczny mail aktywacyjny i wtedy będzie można się zalogować i korzystać z Forum na pełnych zasadach. Aby tego dokonać należy jednak kliknąć we wszystkie linki aktywujące.
Jeżeli w podanym terminie na skrzynkę mailową rejestrującego się nie przyszedł mail aktywacyjny proszę zgłosić problem Adminowi Forum (dobrze go opisując) na podany niżej adres.

II. Dla Grupy Współwłaścicieli
W przypadku gdy lokal ma kilku Współwłaścicieli współwłaściciel odbierający "kod rejestracyjny" powinien uzgodnić z pozostałymi współwłaścicielami, kto będzie ich reprezentantem i kto z nich ma dokonać pierwszy rejestracji.
Gdy już zarejestruje się reprezentant współwłaścicieli (wg zasad w.w.) na jego wniosek tak jak i na wniosek zarejestrowanych samodzielnych właścicieli do aktualnego Administratora tego Forum dostęp do Forum mogą dostać:
- pozostali współwłaściciele,
- oficjalni pełnomocnicy (jeśli pisemne pełnomocnictwo zostało przekazane Administracji),
- członkowie rodzin właścicieli mieszkający na Osiedlu,
- wieloletni najemcy lokali na OWAM.
Po rejestracji pozostali współwłaściciele i pełnomocnicy będą mogli korzystać z wybranych działów Forum (bez możliwości głosowania w ankietach) a nie-właściciele zarejestrowani Kodami będą tylko mogli czytać informacje w działach prowadzonych przez firmę zarządzająca przy możliwości korzystania z pozostałych części forum wg reguł tam ustalonych.


Podkreślam problemy które mogą się pojawić:
1) nieprawidłowo odczytujemy kod z obrazka i rejestracja nie może zostać ukończona (należy wtedy skupić się, a osoby mające kłopoty ze wzrokiem powinny użyć okularów i spróbować ponownie odczytać i wpisać poprawny kod aż do skutku).

2) przy rejestracji odrzucany jest adres skrzynki pocztowej rejestrującego się (prawdopodobnie został on użyty we wcześniejszych próbach rejestracji), wtedy należy założyć nowa skrzynkę pocztową , polecam google i onet i użyć ja do rejestracji.
Mają one możliwość/opcję przekierowywania poczty na używaną najczęściej skrzynkę, której jednak nie mogliśmy wpisać przy rejestracji. Po pierwszym zalogowaniu można się również zwrócić do administratora forum o dokonanie zamiany adresów mailowych.

3)rejestrujący myli się przy wpisywaniu adresu swojej skrzynki mailowej i nie dostajemy wtedy maila rejestracyjnego, i nie może również otrzymać maila aktywującego jego rejestrację (przy ponownej próbie rejestracji będzie odrzucana jego nazwa użytkownika czyli kod rejestracyjny). Należy wtedy zwrócić się do Admina Forum z prośba o pomoc pisząc na jego adres email wirgil11@gmail.com.

4) rejestrujący nieprawidłowo wpisuje swój indywidualny Kod rejestracyjny lub otrzymał nieprawidłowy Kod od administracji Osiedla, dlatego bezpośrednio po rejestracji należy jeszcze raz sprawdzić swoje dane rejestracyjne (widnieją wtedy na dole głównej strony Forum i powinny również trafić w mailu do skrzynki rejestrującego się forumowicza). W przypadku wystąpienia pomyłki skorygować ją lub zwrócić się pisemnie do admina forum.

5) rejestrujący nie kliknął w link w mailu aktywacyjnym przez co nie aktywował prawidłowo konta i nie ma dostępu do forum lub do jego niektórych części.


Zamiana loginów przez użytkowników z aktualnym dostępem do Forum

UwagaWłaściciele mający już wcześniej dostęp do Forum mogą kontynuować swoje uczestnictwo, lecz jeśli chcą mieć dostęp do CZĘŚCI NIEANONIMOWEJ, a nie widzą potrzeby rejestrowania się od nowa proszone są po otrzymaniu kodu o przesłanie go do Admina Forum za pomocą e maila. Na określony dzień dokonam zamiany loginów na nowe (co jestem w stanie zrobić) natomiast hasła oczywiście pozostaną dotychczasowe. Pierwotny nick, który w takich wypadkach zostanie zastąpiony kodem, można zachować wpisując go do opisu profilu w pole podpis (tak jak niżej u mnie) lub w swoim avatarze.


Życzę wszystkim Użytkownikom pożytków z forum, a z góry dziękuję szczególnie tym Forumowiczom którzy wykazują zrozumienie zasad wspólnoty (WM) i poświęcającym forum swój prywatny czas .


AktualizacjE: 26.11.2009r., 17.10.2009r.3.01.2010r.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez 3naz6 dnia Pon 11:13, 27 Wrz 2010, w całości zmieniany 15 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
3naz6
AdminDołączył: 31 Sie 2006
Posty: 586
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Skąd: ***WIRGIL*** (3etap)
Płeć:

PostWysłany: Sob 0:19, 11 Wrz 2010    Temat postu: Część zasad dotyczaca sposbu funkcjonowania na FOWAM

Wyodrębniam istotny fragment podstawowych zasad FOWAM, żeby je bardziej uwypuklić.

Uwaga FOWAM zostało utworzone i funkcjonuje w wyniku dobrej woli i dzięki wysiłkowi grupy właścicieli.
Zasadą forów internetowych jest m.in. dzielenie się informacjami i spostrzeżeniami oraz wymiana doświadczeń. Tego oczekujemy również na FOWAM.

Jeśli nie chcesz, nie umiesz lub z jakichś powodów nie możesz tego robić pamiętaj , że konta użytkowników biernych (tylko podglądających forum) dają prawo dostępu do części z informacjami wspólnoty mieszkaniowe (CZĘŚĆ NIEANONIMOWA) oraz do Części Publicznej.
Pozostałe części forum są częściami przeznaczonymi dla grup użytkowników, do których każdy może przystąpić po spełnieniu określonych dla tych grup warunków.

Jeśli widzisz potrzebę założenia jakiejś grupy o określonym charakterze na Twój wniosek zostanie utworzona i jako moderator przysługującego jej Podforum będziesz decydował o ramach jej funkcjonowania.

Pamiętaj również Szanowny Użytkowniku , że Na tym Forum tak jak w całym Internecie obowiązuje netykieta, o której możesz dowiedzieć się więcej m.in. tutaj:
[link widoczny dla zalogowanych]
[link widoczny dla zalogowanych]
Innych informacji o zasadach obowiązujących na tego typu forach szukaj również tu:
http://www.siewna.fora.pl/faq.php

Nawet jeśli Moderzy lub admini są okresowo tolerancyjni dla incydentalnych wykroczeń lub nie zauważyli jakiś naruszeń zasad dobrych obyczajów internetowych, nie świadczy to o tym, że je można naruszać.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
3naz6
AdminDołączył: 31 Sie 2006
Posty: 586
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 9 razy
Skąd: ***WIRGIL*** (3etap)
Płeć:

PostWysłany: Sob 0:03, 11 Wrz 2010
PRZENIESIONY
Sob 0:23, 11 Wrz 2010    Temat postu: Warunki rejestracji na forum

Wklejam dla przypomnienia warunki na, które godził się bez wyjątku każdy rejestrujący się na forum

Forum ::: OSIEDLE W.A.MOZARTA ::: - Warunki Rejestracji

Administratorzy i moderatorzy podejmą starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. Złamanie tej zasady może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów. Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administrator i moderatorzy tego forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba. Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody żadnym osobom ani podmiotom trzecim, jednakże webmaster, administrator i moderatorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum.

Ponadto oświadczasz, że przeczytałeś, zrozumiałeś i akceptujesz ogólny regulamin serwisu Fora.pl.

Klikając odnośnik "Zgadzam się (...)" na dole, zgadzasz się na te warunki.

Zgadzam się na te warunki


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez 3naz6 dnia Sob 0:21, 11 Wrz 2010, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum ::: OSIEDLE W.A.MOZARTA ::: Strona Główna -> * INFORMACJE DLA WŁAŚCICIELI I MIESZKAŃCÓW Z OSIEDLA MOZARTA. ** ZASADY REJESTRACJI. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group, modified by MAR
Inheritance free theme by spleen & Programosy

Regulamin